Program

MFF Brno 2019

XXX. MFF Brno ● 29.8. – 1.9.2019

Program » Účinkující

Čtvrtek 29. 8. 2019

Nádvoří Nové radnice » 19,30 – 19,45
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ MFF
Účinkují: zástupci zúčastněných států

Nádvoří Nové radnice » 19,50 – 21,15
SPOLU – zahajovací koncert
Účinkují: BROLN, VUS ONDRÁŠ a jejich sólisté

Pátek 30. 8. 2019

Náměstí Svobody » 12,00 – 19,00
ŘEMESLNÝ JARMARK s ukázkami lidových řemeslníků
Ukázka prací a prodej výrobků lidových řemeslníků

Náměstí Svobody » 13,00 – 14,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: SILESIANIE – POLSKO

Náměstí Svobody » 14,30 – 15,30
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: SELJAČKA SLOGA – CHORVATSKO

Náměstí Svobody » 16,00 – 17,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: VOLYNIANKA – UKRAJINA

Dům pánů z Kunštátu – Dominikánská 9 » 16,30 – 18,30
NECH NA HLAVĚ aneb co se na hlavách ke kroji nosívalo
Účinkuje: ŽENSKÝ SBOR SLOVÁCKÉHO KRÚŽKU V BRNĚ

Dům pánů z Kunštátu – Dominikánská 9 – átrium » 17,00 – 18,00
MUZIKANTI HRAJTE
Účinkuje: CIMBÁLOVÁ MUZIKA SOUBORU SLEZAN

Nádvoří Nové radnice » 18,15 – 19,45
PŘIJELI K NÁM – vystoupení zahraničních souborů
Účinkují: SELJAČKA SLOGA – Chorvatsko, SILESIANIE – Polsko, TRACHTENVEREIN ROßECKER – Rakousko, MENELAIS – Řecko, VÁH – Slovensko, VOLYNIANKA – Ukrajina

Nádvoří Nové radnice » 20,30 – 21,45
SOUBORY JUBILUJÍCÍ
Účinkují: MÁJEK – Brno, SLOVÁCKÝ SOUBOR ŠAFRÁN – Brno

Sobota 31. 8. 2019

Náměstí Svobody » 09,00 – 19,00
ŘEMESLNÝ JARMARK s ukázkami lidových řemeslníků
Ukázka prací a prodej výrobků lidových řemeslníků

Střed města » 10,00 – 12,00
ROZTANČENÉ MĚSTO
Účinkují: soubory zúčastněné na XXX. MFF Brno´19
Stanoviště: č.1 – Náměstí Svobody – pódium, č.2 – roh Kobližná / Poštovská, č.3 – roh Pánská / Masarykova, č.4 – roh Orlí / Masarykova

Dům pánů z Kunštátu – Dominikánská 9 » 10,00 – 18,00
NECH NA HLAVĚ aneb co se na hlavách ke kroji nosívalo

Náměstí Svobody » 13,00 – 14,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: TRACHTENVEREIN ROßECKER – Rakousko

Nádvoří Nové radnice» 14,00 – 15,30
KDYŽ MUZIKA ZAHRAJE
pořad dětských souborů
Účinkují: BRNĚNSKÝ VALÁŠEK – Brno, JÁNOŠÍČEK – Brno, MÁJÍČEK – Brno, RELÍČEK – Šlapanice, ŠÁTEČEK – Nymburk

Líšeň – Prostranství u Belcrediho zámku » 14,00 – 16,30
UNÁS V LÍŠNI
Pořad zahraničních i domácích folklorních souborů
Účinkují: SELJAČKA SLOGA – Chorvatsko,VÁH – Slovensko, LÍŠŇÁČEK – Brno

Dům pánů z Kunštátu – Dominikánská 9 – átrium » 15,00 – 16,00
MUZIKANTI HRAJTE
Účinkuje: JAVORNÍČEK – Brno

Náměstí svobody » 15,30 – 16,30
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: MENELAIS – Řecko

Dům pánů z Kunštátu – Dominikánská 9 – átrium » 16,00 – 17,00
MUZIKANTI HRAJTE
Účinkuje: LIDOVÁ HUDBA ŠÁTEČEK – Nymburk

Náměstí Svobody » 17,00 – 18,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkuje: SLEZAN – Český Těšín

Dům pánů z Kunštátu – Dominikánská 9 » 17,30 – 18,20
MORAVSKÉ HLASY
Účinkuje: RNDr. JIŘÍ PLOCEK – Brno

Dům pánů z Kunštátu – Dominikánská 9 – átrium » 18,30 – 19,30
MUZIKANTI HRAJTE
Účinkuje: muzika souboru VOLYNIANKA – Ukrajina

Náměstí svobody » 18,30 – 19,30
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: BRNĚNSKÝ VALÁŠEK – Brno

Nádvoří Nové radnice » 20,00 – 21,30
30 LET S TANCEM A PÍSNÍ
Účinkují: SELJAČKA SLOGA – Chorvatsko, LUČINA – Brno, MÁJEK- Brno, SLEZAN – Český Těšín, SLOVÁCKÝ KRÚŽEK V BRNĚ – Brno, SLOVÁCKÝ SOUBOR ŠAFRÁN – Brno, ŠÁTEČEK – Nymburk, VRČKA – Šlapanice

Kavárna Trojka, Dominikánská 9» 22,00 – 01,00
BESEDA U CIMBÁLU
společenské posezení u cimbálové muziky
Účinkují: CM JAVORNÍČEK – Brno a účastníci MFF Brno

Neděle 1. 9. 2019

Náměstí Svobody » 10,00 – 17,00
ŘEMESLNÝ JARMARK s ukázkami lidových řemeslníků
Ukázka prací a prodej výrobků lidových řemeslníků

Dům pánů z Kunštátu – Dominikánská 9 » 10,00 – 16,00
NECH NA HLAVĚ aneb co se na hlavách ke kroji nosívalo

Náměstí Svobody» 10,30 – 12,00
DOKOLEČKA, DOKOLA
pořad dětských souborů
Účinkují:BRNĚNSKÝ VALÁŠEK – Brno, BYSTROUŠKA – Bílovice nad Svitavou, KOMÍŇÁČEK – Brno, KŘENOVÁČEK – Křenovice, MÁJÍČEK – Brno, SKŘIVÁNEK – Brno, SLOVÁČEK – Brno

Náměstí Svobody » 14,00 – 15,00
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: ŠÁTEČEK – Nymburk

Náměstí Svobody » 15,30 – 16,30
PROFILOVÁ VYSTOUPENÍ SOUBORŮ
Účinkují: VÁH – Slovensko

Nádvoří Nové radnice » 17,30 – 19,00
PODOBY LÁSKY
2. hlavní festivalový večer
Účinkují: LUČINA – Brno, MÁJEK – Brno, SLOVÁCKÝ KRÚŽEK V BRNĚ – ženský sbor – Brno, SLOVÁCKÝ SOUBOR ŠAFRÁN – Brno, JANOŠÍČEK – Brno, RYNGLA – Tvarožná Lhota

Nádvoří Nové radnice » 19,00 – 19,45
SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ FESTIVALU

Účinkují: zahraniční soubory a ŠÁTEČEK – Nymburk,

Změna programu vyhrazena.


Dětské soubory – Česká republika

--------------------------------

- BRNĚNSKÝ VALÁŠEK / Brno

- BYSTROUŠKA / Bílovice nad Svitavou

- JÁNOŠÍČEK / Brno

- JAVORNÍČEK / Brno

- KOMÍŇÁČEK / Brno

- KŘENOVÁČEK / Křenovice

- LÍŠŇÁČEK / Brno

- MÁJÍČEK / Brno

- SKŘIVÁNEK / Brno

- SLOVÁČEK / Brno

- RELÍČEK / Šlapanice

Dospělé soubory – zahraniční

----------------------------

- SELJAČKA SLOGA / Chorvatsko

- SILESIANIE / Polsko

- TRACHTENVEREIN ROßECKER / Rakousko

- MENELAIS / Řecko

- VÁH / Slovensko

- VOLYNIANKA / Ukrajina

Dospělé soubory – Česká republika

---------------------------------

- BROLN / Brno

- CIMBÁLOVÁ MUZIKA FRANTIŠKA ČERNÉHO / Brno

- LUČINA / Brno

- MÁJEK / Brno

- SLEZAN / Český Těšín

- SLOVÁCKÝ KRÚŽEK V BRNĚ / Brno

- SLOVÁCKÝ SOUBOR ŠAFRÁN / Brno

- ŠÁTEČEK / Nymburk

- VUS ONDRÁŠ/ Brno

- VRČKA / *Šlapanice

Ostatní

--------

- FINALISTÉ SOUTĚŽE DĚTI A PÍSEŇ