Portál Sdružení přátel folkloru v Brně

Sdružení přátel folkloru v Brně :: Dětské soubory

HEŘMÁNEK / dětský soubor

Tanečníci souboru Heřmánek jsou žáky Základní umělecké školy Jaroslava Kvapila v Brně. Lidovému tanci se věnují od roku 1990. Tehdy to byly malé děti, ale nyní má „Heřmánek“ své členy v dospívajícím až dospělém věku. V současné době sdružuje 20 tanečníků.

Účinkujeme v různých městech České republiky, jsme častými hosty kulturních akcí v Rakousku, v rámci projektu Comenius jsme tancovali ve španělské Barceloně. Zúčastňujeme se přehlídek a soutěží pořádaných uměleckým školstvím, každoročně v srpnu vystupujeme na Mezinárodním folklorním festivalu v Brně a v květnu na akci tanečního oboru ZUŠ J.Kvapila v Mahenově divadle v Brně, v létě pořádáme soustředění na Vysočině.

obrazek

Ve svém repertoáru se soustředíme na více folklorních oblastí – např. východní Čechy, Lašsko, Valašsko, Brněnsko a střední Slovensko. Další oblast vedoucí a choreografky souboru Mgr. Jany Veselé je lidový tanec, jehož míra stylizace odpovídá i úpravě hudebního doprovodu. Tyto choreografie jsou vytvářeny např. na hudbu souborů Musica Bohemica, Čechomor a muziku Tomáše Kočka.

Kontakt

Vedoucí: Mgr. Jana Veselá
Telefon: +420 737 301 995
E-mail: hermanekjana@seznam.cz
Místo působení: ZUŠ Jaroslava Kvapila
Kontaktní adresa: Třída KPT. Jaroše 24 , 602 00 BRNO
Bližší informace: http://hermanek.ic.cz/onascz.html

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek