Portál Sdružení přátel folkloru v Brně

Sdružení přátel folkloru v Brně :: Dospělé soubory

PÚČIK / folklorní soubor

Folklorní soubor Púčik působí v Brně od roku 1991. Jeho členy jsou studenti středních a vysokých škol z Brna a okolí, ale i vojáci základní služby, protože úzce spolupracuje s armádou ČR.

pucik1

Tento mladý kolektiv pravidelně reprezentuje AČR i město Brno na řadě soutěží, přehlídek i festivalů v ČR i v zahraničí (např. MFF Strážnice, MFF Brno, MFF Rožnovská valaška, MFF Karlovy Vary, MFSF Jánošíkov dukát Rožnov pod Radhoštěm aj.), pořádá charitativní koncerty a často vystupuje na Slovensku (např. Spišské folklórne slávnosti, Hornotoriský folklórny festival Krivany, Koliesko Kokava nad Rimavicou, MFF Detva, MFF Heľpa aj.), kulturu slovenské národnostní menšiny žijící v ČR reprezentoval na Dnech zahraničních Slováků v SR, řadu ocenění si přivezl i z festivalů v Chorvatsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Polsku a Rakousku.

Soubor prezentuje lidové zvyky, písně a tance ze Slovenska a Moravsko-slovenského pomezí, a to v jednotlivých tanečních, pěveckých a hudebních číslech s doprovodem cimbálové muziky nebo v tematických programových blocích.

Kontakt

Vedoucí souboru: Dr. Vlastimil Fabišik
Telefon: +420 549 248 588, +420 603 445 279
E-mail: fabisik@atlas.cz
Kontaktní adresa: Chodská 19 ch, 612 00 Brno
Bližší informace: http://www.fs.pucik.cz/

Tisk

SPFvB © 2008 | design: 76house | běží na RS2 | kontakt: spfvb@quick.cz | RSS RSS novinek